Bronz

 

%14’e kadar alüminyum içeren bakır esaslı alaşımlar Alüminyum Bronz‘ları oluşturur. Alüminyum Bronzlar diğer alaşımlardan farklı mekanik ve kimyasal özelliklere sahiptir. Bu tip bronzlar döküm parçalarında tercih edilirler. Döküm bronzları kalay, kurşun, fosfor ve nikel ihtiva eder.

 

 

 

Bronz malzemesi, korozyon, deniz suyu, asit gibi ortamlara oldukça dayanıklıdır. Özellikle vana pompa ve gemi inşaat sektörünün vazgeçilmez ürünlerindendir.

Dikkan Metal, kuma döküm yöntemi kullanarak üretimlerini yapmaktadır.

Kuma döküm, iki derece arasına yerleştirilen modelin kum kalıba kopyalanarak içerisine sıvı metal dökülerek yapılan bir üretim yöntemidir. Kum kalıba döküm yönteminde, malzemenin cinsine ve boyutuna bağlı olarak farklı kalıplama yöntemleri kullanılmaktadır. Bu yöntemlerden ‘yaş kum kalıplama’ silis kumu, bağlayıcı ve sudan oluşur. Ustalıkla sıkıştırılıp hazırlanmış kalıba ergimiş metal dökülür. Yarı otomatik kalıplama hattı ile havada sertleşen reçine ile ‘reçineli kum kalıplama yöntemi’ ve sarsma basma tipi kalıplama makinesi ile ‘yaş kum kalıplama’ yöntemi kullanılarak dökümler gerçekleştirilir.

 

Tags: Bronz, Alüminyum Bronz,Bronz Çubuk, Bronz Boru,Çekme Bronz,Bronz Burç,Savurma Döküm,Kuma Döküm, Sürekli Döküm, Sn12 Döküm, RG5 Döküm,Bronz Lama,Yataklık Bronz,Alüminyum Bronz,Metal Döküm,Metal BronzBronze, Aluminum Bronze, Bronze Rod, Bronze Pipe, Drawn Bronze, Bronze Bushing, Centrifugal Casting, Sand Casting, Continuous Casting, Sn12 Casting, RG5 Casting, Bronze Lama, Bearing Bronze, Aluminum Bronze, Metal Casting, Metal Bronze

Whatsapp
CM Admin
CM Admin
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1