Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
 
 
CM  Metal Döküm Sanayii 1981 yılında, Bakır Alüminyum alaşımları ve Yarı Mamül üretimini yapmak üzere kurulmuştur. Kuruluşundan bu güne sürekli teknoloji yatırımı yaparak makine ve tezgâh parkını yenilemiş ve küreselleşen dünyada kalite ve hizmet anlayışıyla hak ettiği yere gelmiştir.
 
Son yıllarda dünyada gelişen şartlar daha kaliteli, hızlı ve uygun maliyetlerde malzeme imal etmeyi kaçınılmaz hale getirmiştir. Firmamız tüm bu şartları göz önünde bulundurarak  döküm tesislerini genişleterek, maksimum stokla, geniş yelpazede ürünler imal edilerek sektörde ihtiyaç duyulan boşluğu doldurmuştur.

Bünyesinde Sürekli Döküm, Savurma Döküm, Kuma Döküm,  Isıl İşlem ve CNC işleme proseslerini barındırmaktadır. Üretilen mamuller, otomotivden denizcilik sektörüne, yenilenebilir enerjiden kalıp sektörüne ve birçok kritik uygulama alanına sahiptir.

Sahip olduğu, ISO 9001, ISO 14001, ISO 10002 ve ISO 45001 sertifikaları ile birlikte, kalite ve güvenlik faaliyetleri CM Metal için temel öncelik teşkil etmektedir. Kurduğu kalite laboratuvarlarını sürekli geliştirmekte ve yeni teknolojiler ışığında durmaksızın yenilemektedir.

 
 
Çalışma Sistemimiz

Maddelerin işlenme öncesi hacim olarak sıkıştırılması, kimi maddenin ise kimyasal bir reaksiyon eşliğinde işlenmesi gerekmektedir. Tüm bunlar yapılırken geri dönüşümün esas amacı olan çevre korumasına dikkat edilmeli ve yasalarla çevrelenmiş şart ve koşullarda bu işlemlerin yapılması gerekmektedir. Hurda Sektörünün Ekonomiye Sağladığı Katkılar Hurda sektörü daha önce de belirttiğimiz gibi geri dönüşüm kapsamında yapılan çalışmaların ilk adımını oluşturmaktadır. Yapılan bu çalışmalar bir bütünün parçasıdır ve dolaylı olarak birçok katkı sağlamaktadır.

Geri dönüşüm çalışmalarının amaçları arasında bulunan Doğayı Koruma Enerji Tasarrufu Doğal Kaynakların Korunması Ekonomik Üretim Gibi birçok zincirleme olayın başlaması rolünü üstlenen hurda sektörü bu anlamda geri dönüşüm çalışmalarının aslından ayrı tutulamaz. Hurda Fiyatları Hurdaların geri dönüştürme kapsamı öncesi kaynak arayışı, birçok maddenin değer kazanmasına neden olmuştur. Sanayide ihtiyaç alanı, maddeyi oluşturan madenlerin bulunma zorluğu, ithalat ve ihracat durumu gibi birçok etkenin etkili olduğu hurda fiyatları birçok hurdanın alım fiyatının belirlenmesinde etkilidir.

Örneğin bakır ve kurşun gibi madenleri üzerinde barındıran malzemelerin hurda fiyatı olarak alımları yüksektir. Çünkü bakır ve kurşun gibi madenler gerek kullanım alanları gerekse kolay işlenebilir olması açısından nitelikli hurdalardır. Yine aynı şekilde birçok elektronik ürün üzerinde yer alan değerli madenler, bu anlamda ayrıştırılmakta ve yüksek hurda fiyatları üzerinden değerlendirilmektedir.

 
 
Misyonumuz

Cemil Metal olarak misyonumuz, etik ilkelerden asla ödün vermeden genç, dinamik, lider kişilikli kadrosu ile teknolojik gelişmeleri takip eden ve faaliyet alanlarında uygulayan, tüketicilerine, tedarikçilerine memnuniyet odaklı hizmet anlayışını benimsemiş ve sürdürmeyi ilke edinmiştir. Sektörünün gelişimine, kapsamlı, yenilikçi, çeşitli piyasa segmentlerinin beklentilerini ve gereksinimlerini karşılayan, kaliteli ürün ve hizmetlerin sunumu ile katkı sağlamaktır.Müşteri beklentilerini, yeni ürünleri ve hizmetleri ile büyümek, geldiğimiz konumda da siz paydaşlarına artan katma değer kazandırmaktır.

 
Vizyonumuz

Cemil Metal olarak misyonumuz, etik ilkelerden asla ödün vermeden genç, dinamik, lider kişilikli kadrosu ile teknolojik gelişmeleri takip eden ve faaliyet alanlarında uygulayan, tüketicilerine, tedarikçilerine memnuniyet odaklı hizmet anlayışını benimsemiş ve sürdürmeyi ilke edinmiştir. Sektörünün gelişimine, kapsamlı, yenilikçi, çeşitli piyasa segmentlerinin beklentilerini ve gereksinimlerini karşılayan, kaliteli ürün ve hizmetlerin sunumu ile katkı sağlamaktır. Müşteri beklentilerini, yeni ürünleri ve hizmetleri ile büyümek, geldiğimiz konumda da siz paydaşlarına artan katma değer kazandırmaktır.

Whatsapp
CM Admin
CM Admin
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1