Neden Hurda Geri Dönüşüm?

Neden Hurda Geri Dönüşüm?

 

Metaller özelliklerini bozmadan tekrar tekrar geri dönüştürülebilen değerli malzemelerdir. Hurda metal, insanları satış için geri dönüşüm işlemlerine almaya teşvik eden değere sahiptir. Finansal bir teşvikin yanı sıra, bir çevresel zorunluluk da vardır. Metallerin geri dönüşümü, işlenmemiş ham madde kullanan yeni ürünlerin imalatından daha az enerji gerektirirken, doğal kaynakları korumamızı sağlar. Geri dönüşüm daha az karbondioksit ve diğer zararlı gazlar yayar. Daha da önemlisi, para tasarrufu sağlar ve üretim işletmelerinin üretim maliyetlerini düşürmelerini sağlar.

Neredeyse her tür metalin geri dönüştürülebilirliği göz önüne alındığında, genel olarak yüzde 30 civarında olan genel metal geri dönüşüm oranı kabul edilmemektedir ve geri dönüşüm için daha fazla malzemenin nasıl yeniden kazanılacağına ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Toplum içerisinde geri dönüşüm programlarının genişletilmesi ve halkın bilinçlendirilmesi bu konuda yardımcı olmaktadır.

Tags: Bronz, Alüminyum Bronz,Bronz Çubuk, Bronz Boru,Çekme Bronz,Bronz Burç,Savurma Döküm,Kuma Döküm, Sürekli Döküm, Sn12 Döküm, RG5 Döküm,Bronz Lama,Yataklık Bronz,Alüminyum Bronz,Metal Döküm,Metal Bronz,Bronze, Aluminum Bronze, Bronze Rod, Bronze Pipe, Drawn Bronze, Bronze Bushing, Centrifugal Casting, Sand Casting, Continuous Casting, Sn12 Casting, RG5 Casting, Bronze Lama, Bearing Bronze, Aluminum Bronze, Metal Casting, Metal Bronze

 

Whatsapp
CM Admin
CM Admin
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1