Kuma Döküm

Kuma Döküm

 

En kısa anlatımıyla kum döküm işlemi, istenilen parça şeklinde bir boşluk oluşturulması ve içine erimiş metal dökülmesidir. Kum dökümü, en çok yönlü ve muhtemelen binlerce yıldır en çok kullanılan metal döküm yöntemidir.

 

Bir ürünün nasıl üretileceğini seçerken hangi metal işleme proseslerinin (hangi döküm süreçleri dahil) en uygun olduğu konusunda tasarım gereksinimleri (şekillendirme ve boyutsal ihtiyaçlar dahil), parça ve takım maliyeti, ihtiyaç duyulan miktar ve hatta fizibilite üretimi süreci şekillendirir.

Kum döküm işlemi, çok büyük parçalar ve iç geçitler içeren neredeyse her tasarımın şekillendirilmiş parçalarını üreten teknikler kullanır.

Herhangi bir spesifik ürün için gerekli toleranslar, tasarım karmaşıklığı, hacim, takım kullanılabilirliği veya teslim süresine göre daha uygun döküm veya metal işleme süreçleri olabilir, ancak ihtiyaç duyulan konfigürasyonda bir dökümün kum işlemi kullanılarak yapılması mümkündür ve bu tasarım mühendisine bırakılan bir karar olmaktadır.

Proses, kum dökümü olarak adlandırılır çünkü metalin içine döküldüğü boşluğu içeren kalıp, sıkıştırılmış veya konsantre edilmiş kumdan yapılır. Kum, şeklini korumak için takviye edici başka malzemeler de içerebilmektedir.

 

Tags: Bronz, Alüminyum Bronz,Bronz Çubuk, Bronz Boru,Çekme Bronz,Bronz Burç,Savurma Döküm,Kuma Döküm, Sürekli Döküm, Sn12 Döküm, RG5 Döküm,Bronz Lama,Yataklık Bronz,Alüminyum Bronz,Metal Döküm,Metal Bronz,Bronze, Aluminum Bronze, Bronze Rod, Bronze Pipe, Drawn Bronze, Bronze Bushing, Centrifugal Casting, Sand Casting, Continuous Casting, Sn12 Casting, RG5 Casting, Bronze Lama, Bearing Bronze, Aluminum Bronze, Metal Casting, Metal Bronze

Whatsapp
CM Admin
CM Admin
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1